Interviu apie kristalų pasaulį su Indre Marija

Interviu apie kristalų pasaulį su Indre Marija

Apie kristalus ir jų poveikį kalbamės su gerai žinoma jogos ir meditacijos mokytoja, brangakmenių ir mineralų terapeute Indre Marija Ribačauskaite.

- Kiek Tavo kasdienoje yra Mėnulio? Ar atlieki kokius ritualus?
Mėnulis man pačiai yra ypatingas gyvenimo šaltinis. Labai myliu vis pasižiūrėti į mėnulio kalendorių ir pagal tai planuotis savo mėnesio reikalus. Kaip daugeliui mėnesio pradžia yra pirma kalendorinė diena, taip man mėnesio pradžia - Jaunatis. Ypatingų ritualų nedarau, bet labai mėgstų per jaunatį susidaryti mėnesio darbų planą, apgalvoti, ką noriu nuveikti, kur nukeliauti, kokią knygą perskaityti. Mėgstu pakartoti mantras, kurios pagyvina visą mėnesį. Atkeliavus pilnačiai mėgstu pabūti ramiau, labiau susitelkti į kūrybą bei gilesnius apmąstymus.

- Kaip prasidėjo Tavo kelionė į kristalų pasaulį?
Kelionė į kristalų pasaulį prasidėjo labai palengva. Toks jausmas, kad ne aš juos atradau, o jie mane. Viskas prasidėjo nuo apyrankių nešiojimo pagal singonijas, mineralų dėjimo ant čakrų per meditacijas, eliksyrų ruošimo. Namuose kristalų sparčiai daugėjo, o žmonės matydami, kad dėviu vis naujus mineralus klausinėdavo, ką jie reiškia, ką duoda. Pradėjau pasakoti, šviesti apie jų naudą ir nejučiomis pamačiau, kad akiratis šioje temoje labai išsiplėtė. Dabar stovyklose darome meditacijas, kvėpavimus su mineralais, esant geriems orams turime rožinio
kvarco mineralų ratą, kuris atgaiviną meilės jausmą viduje.

- Kurie kristalai labiausiai susiję su Mėnuliu?
Su Mėnuliu labai glaudžiai yra susijęs Mėnulio akmuo, kuris labai dažnai būna nuostabus moterų draugas ir pagalbininkas. Jis skatina intuiciją, moterišką gylį, padeda atverti pasąmonės klodus, net archetipišką moters dalį, suteikia harmonijos jausmams ir emocijoms, padeda prisitaikyti prie greitai kintančio pasaulio.
Kitas ypatingai su mėnuliu susijęs akmuo - perlas. Ji laikomas tyrumo, ištikimybės,
mielaširdingumo ir grožio nešėju. Sakoma, kad žmogus nešiojantis nors vieną perlą įgauna Archangelo Gabrieliaus apsaugą. Padeda augti dvasiškai bei transformuoti emocijas.

- Ar vertėtų derinti kristalus su mėnulio fazėmis?
Geriausia mineralus yra derinti su savimi. Leiskite sau įsivardinti, koks dabar yra etapas Jūsų gyvenime, ko ieškote, ko tikitės, galbūt kažkas slegia ar neramina. Pagal tai geriausia rinktis mineralą ir kurį laiką jį nešioti.
Pavyzdžiui, jei Jus domina savirealizacijos tema - dėvėkite saulės akmenį arba citriną - jie padės skleistis jūsų asmenybei. Jei esate po skyrybų ar širdis buvo sudaužyta, puikiai pagelbės žalias avantiūrinas arba rožinis kvarcas. Šiuo atveju ypatingai tiktų pakabutis, kuris būtų arčiau krūtinės centro. Jei turite baimę kalbėti, žodžiai stringa gerklėje - dėvėkite amazonitą. Ametistas ir kalnų krištolas rūpinasi mūsų minčių pasauliu, kai mūsų protas kiša mums koja kurdamas įvairias baimes ar nerimus. Juodas turmalinas padeda įsižeminti, nurimti savyje, suvaldyti baimes ir minčių kamuolius. Jei norite į savo gyvenimą prisitraukti antrą pusę, tam padeda karneolis bei smaragdas.

- Ar galima kristalus dovanoti? Kaip išrinkti tinkamą?
Kristalus galima dovanoti. Tiesiog pagalvokite, ką norėtumėte padovanoti tam žmogui - meilės, vidinės ramybės, drąsos, pasitikėjimo savimi, o gal kuklumo ir jausmų suvaldymo? Pagal tai parinkite mineralą. Internete galima rasti tikrai gerų aprašymų, juos paskaitinėję tikrai atrasite tai, kas pasirodys artima tiek jums, tiek žmogui, kuriam ieškote dovanos.

- Ar yra kokios kristalų derinimo tarpusavyje taisyklės? Ar jie gali "pyktis"?
Mineralai tarpusavyje nesipyksta, bet kartais tam tikri deriniai gali būti per stiprūs žmogaus emociniam ar minčių kūnui. Kai kurie mineralai gali netikti ir etapais. Pavyzdžiui, jei astrologiškai turite pažeistą mėnulį, net mėnulio akmuo, kuris iš esmės yra labai geranoriškas, gali sukelti stiprias emocijų bangas. Arba gali būti, kad kita planeta “spaudžia” jūsų mėnulį ir todėl jis netinka tik mėnesį laiko. Todėl užsidėjus mineralą būtinai pastebėkite, kaip jaučiatės, ar nepradėjo kilti pyktis, agresija, ar neatsiranda melancholija, liūdesys. Su mineralais yra labai daug niuansų, todėl visuomet rekomenduoju pradėti nuo vieno mineralo nešiojimo ir stebėjimo, kaip jaučiuosi, kas manyje vyksta. Jei esate jautrios sielos žmogus, geriau nedėvėkite daug tamsių mineralų, pvz. dūminio kvarco ir juodo obsidiano, nes
gali atverti daug pasąmonės dalykų su kuriais bus sunku susitvarkyti.

- Kodėl kristalus reikia valyti? Kaip tinkamai juos prižiūrėti, valyti, pakrauti energija?
Mineralai turi gebėjimą surinkti nuo žmogaus sunkius dalykus - jo nuovargį, slogias mintis, emocinius rūpesčius. Esu mačiusi daugybę atvejų, kaip mineralai žmonėms išbąla, suskyla, papilkėja. Kas ilgiau juos dėvi, mato akivaizdžius pokyčius. Tam, kad padėtume mineralams, mes juos krauname ir valome. Jei turite akmenėlių ar apyrankių, labai gerai yra juos kartas nuo karto nuplauti po vandeniu ar per naktį palikti druskos dubenėlyje. Per pilnatį mineralus labai gerai yra palikti lauke, kur jie gautų mėnulio šviesios, ypač gerai ant žemės - taip jie apsivalo ir pasikrauna.


Daugiau Indrės Marijos vedamų užsiėmimų, meditacijų ir paskaitų galite rasti čia: https://www.indremarija.lt/

 

Grįžti į tinklaraštį