Veneros retrogradinis judėjimas

Veneros retrogradinis judėjimas

Retrogradinis judėjimas, kas tai?

Astronomijos ir astrologijos žodyne dažnai girdime šį keistą terminą „retro-gradas“. Perfrazuojant kosminio orkestro muzikos žodžius, tai „lento-adagio“ tempas, itališkai reiškiantis lėtai, ramiai.  Retrogradinis judėjimas - tai tariamas planetos judėjimas priešinga kryptimi (atgal, atbulai) nei kiti jos sistemos kūnai, stebint iš tam tikro stebėjimo taško (Žemės). Planetos retrogradinio judėjimo metu Žemėje stebime planetos tiesiaeigio judėjimo prilėtinimą, stabtelėjimą ir grįžimą atgal nueitu keliu, vėl tempo sulėtinimą ir atsigręžimą į savo įprastą judėjimo kryptį ir tempą.

Žemėje stebėti retrogradines planetas danguje yra įprastas ir reguliariai apskaičiuojamas reiškinys. Jei gyventume Saulėje – visos planetos suktųsi aplink mus ir jokio jų retrogradinio judėjimo nematytume. Planetos turi skirtingas orbitos formas, skrieja ne vienodu greičiu. Todėl prasilenkiant skirtinguose „bėgimo takeliuose“ žiūrint iš Žemės atrodo, kad planeta juda pirmyn ir atgal sudarydama zigzaginį arba kilpinį judėjimo kelio įspūdį. Realybėje planetos niekada nenustoja suktis aplink Saulę, tad retrogradinis judėjimas yra tam tikra „požiūrio taško optinė apgaulė“. Nepaisant to, tai nė kiek nesumažina šio reiškinio svarbos astrologijoje. Kosminės muzikos tempo pokyčiai atskleidžia retrogradinių planetų energijų poveikio pokytį.

Venera

Saulės sistemoje Venera yra antra planeta nuo Saulės. Savo dydžiu ji panaši į Žemę, todėl kartais vadinama Žemės seserimi. Neskaitant Mėnulio, ji yra ryškiausias objektas naktiniame danguje. Jos tanki atmosfera (debesys) atspindi apie 75 % į ją krintančios Saulės šviesos.

Venera aplink Saulę apskrieja per maždaug 225 Žemės dienas, tačiau jos para – tai yra vienas apsisukimas apie savo ašį – trunka net 243 Žemės dienas. Tai reiškia, kad jos diena yra ilgesnė nei metai! Ji yra lėčiausiai besisukanti Saulės sistemos planeta. Be to, ji sukasi priešinga kryptimi nei kitos Saulės sistemos planetos. Manoma, kad į Venerą galėjo atsitrenkti panašus į jos dydį dangaus kūnas, dėl kurio pasikeitė jos sukimosi kryptis ir greitis.

Tai vienintelė planeta, pavadinta moters deivės vardu. Gal todėl šią nelygybę Tarptautinė astronomų sąjunga pabandė ištaisyti daugumą Veneros paviršiaus vietų pavadindami moterų vardais. Beje, net 40 tarp jų yra ir lietuviškų mitologinių būtybių ir moterų vardų (pvz., Veneros krateriai pavadinti Birutės, Dainos, Danutės, Gražinos, Janinos, Nomedos, Ugnės, Virgos ir Živilės vardais; kalnai – Aleksotės, Eglės, Mildos ir Nijolės; kalva Jūratė, Neringos rajonas, Lados žemė, Vakarinės slėnis).

Priklausomai nuo jos ciklo etapo, Venera gali pasirodyti ryte prieš saulėtekį arba vakare po saulėlydžio, tačiau jos niekada nepamatysime naktinio dangaus centre. Todėl daugelyje kultūrų ji buvo vadinama dviem vardais, nors siejama su viena dievybe. Lietuvoje Venera laikoma Saulės dukromis Aušrine ir Vakare, labiausiai susijusi su Milda. Šumerai šią planetą siejo su deive Inana, kurią vėliau babiloniečiai vadino Ištar. Ji atliko dvejopą vaidmenį - buvo ir meilės, gimties, derlingumo ir karo, mirties deivė. Senovės Egipte Venera siejama su deive Hator, meilės, vaisingumo dangaus deive. Romėnų mitologijoje Venus buvo meilės, aistros, grožio ir gausos deivė. Senovės Graikijoje – tai Afroditė. Rytinę žvaigždę jie vadino šviesos nešėja Phosphoros, vakarinę – Hesperos. 

 

Retrogradinė Venera

Dalį Veneros ciklo (apie 9 mėnesius) laiko matome ją rytiniame danguje. Venera pakyla anksčiau už Saulę, tai jos ryto žvaigždės fazė. Tuomet ji danguje „pradingsta“. Jai vėl pasirodžius danguje (apie 9 mėnesius) ji kyla kaip vakarinė žvaigždė. Tada jos ir vėl nematome danguje, kol prasideda naujasis Veneros ciklas jai kylant dar prieš aušrą Aušrine. Veneros retrogradiškumas ir jos transformacijos procesas yra neišvengiamas ir absoliučiai būtinas jos kelionės etapas. Retrogradinis judėjimas yra Veneros atgimimas.

Venera juda retrogradu apie 40 dienų savo ciklo pabaigoje, kai iš vakarinės žvaigždės tampa rytine. Ši 40 dienų transformacija pažymėta ir daugelyje kultūrų tradicijų (40 dienų atsistyrimo dykumoje, 40 sienų gavėnios, pasninko, apsivalymo, 40 dienų po gimties ar mirties, naujo įpročių suformavimui ir pan.).

Astrologijoje planetų retrogradinis judėjimas siejamas su planetos simbolinių temų introspekcija, peržiūra, pertvarka. Susiję su planeta simbolinės temos išryškėja visai kitu požiūrio kampu, kito pasirinkimo galimybėmis, eksperimentais. Vyksta vidinė transformacija.

Venera astrologijoje nurodo, kaip mylime, ką kuriame, vertiname ir kas yra mūsų vertybės, kaip uždirbame ar išleidžiame pinigus. Venera valdo santykius, jausmus, grakštumą, žavesį ir grožį, mūsų skonį ir malonumus, meninius polinkius ir tai, kas mus daro laimingus. Tad šiose temose pasiruoškime peržiūrai, kad atgimtume naujai.

2025 m. retrogradinis Veneros judėjimas

Nuo 2025 m. kovo 2 d. iki balandžio 13 d. Venera judės retrogradiškai. Pirmoji Veneros retrogradinio judėjimo pusė Avino Zodiako ženklu gali būti kiek aktyvesnė, intensyvesnė ir orientuota į individualizmą. Šiuo laikotarpiu gali atsiskleisti nematomos santykių pusės. Pamatysime, dėl ko kovojame, kokias vertybes giname, kur nuolaidžiaujame.  Svarbiausia – sąžiningumas. Išdrįsk atsiverti tiesai, pamatyk, kur pats sau meluoji, o kur apgaudinėja tave. Gali kilti mums patiems netikėtų norų ar net reikalavimų. Aiškiau nei bet kada suvoksime, ko iš tiesų nebenorime. Verta pasisaugoti skubotų sprendimų ir impulsyvių veiksmų, ypač santykiuose.

Nuo kovo 27 d. Venera judės retrogradiškai Žuvų ženklu. Šiuo laikotarpiu energija taps švelnesnė, lengviau bus susikalbėti ar rasti bendrus sprendimus. Tačiau svarbu neprarasti aiškumo ir nepasiklysti iliuzijose. Santykius gali būti sunkiau suprasti – tiek senus, gal net užbaigtus, tiek esamus ar naujai kuriamus. Gali būti sudėtingiau aiškiai apibrėžti ribas, suvokti savo poreikius, atstovėti savo interesus ar priimti sprendimus. Išlik budrus ir neleisk kitiems išnaudoti tavo geranoriškumo. Be to, gali apimti jausmas, kad esame įklimpę ir nematome, kuria kryptimi išjudėti. Geriausia išeitis būtų „judėti“ į savo vidinį pasaulį. Skirkime sau laiko ir erdvės, suvokime savo poreikius. Pastebėkime, kas mums teikia džiaugsmą ir kuria vidinę harmoniją, kur mūsų energija teka be pastangų ir su džiaugsmu.

Veneros retrogradiniai laikotarpiai susiję su „vidiniu darbu“. Retrogradinio judėjimo pradžioje labiausiai pamatome, kas jau paseno, atgyveno, trukdo, ką reikia paleisti. Vėliau jau galime pajusti ir „Aha!“ momentų, pagauti transformacijos kryptį. 

Įprastai Veneros retrogradiniu laikotarpiu nerekomenduojama:

-          Nereikėtų priimti impulsyvių ir kardinalių sprendimų dėl santykių. Prasti santykiai gali tapti dar labiau trapūs, tvirtuose santykiuose galimos trintys.

-          Geriau nesiskirti, nesituokti, neplanuoti ar nesudarinėti naujų sutarčių.

-          Nepradėti naujų oficialių santykių, naujai neįsipareigoti. Venerai pradėjus judėti direktyviai nuomonė, jausmas ar supratimas apie naujus santykius gali pasikeisti.

-          Per daug neišlaidauti, ypač vertingiems ar prabangiems pirkiniams. Geriau neįsigyti didelių naujų pirkinių, pavyzdžiui, naujo automobilio, būsto, verslo, laivo, baldų, brangių meno dirbinių ar pan.

-          Neinicijuoti naujų investicijų, nepriiminėti rimtų ekonominių sprendimų. Vertės suvokimas gali būti išpūstas arba, priešingai, neadekvačiai nuvertintas, netikras.

-          Neplanuoti rimtų ar sudėtingų kūno procedūrų, plastinių operacijų.

-          Šiuo metu geriau neplanuoti pasidaryti pirmosios tatuiruotės, pirmą kartą nesidažyti plaukų, neverti pirmojo auskaro neįprastoje vietoje ar nedaryti kitų panašių procedūrų.

Geriausia palaukti, kol Venera vėl ims judėti direktyviai – tuomet viskas taps aiškiau tiek mintyse, tiek jausmuose. Tačiau gyvenimas dažnai klostosi nepaisydamas mūsų planų. O kartais kardinaliai priešingas veiksmas yra būtent tai, ko reikia sielos patirčiai. Todėl nespauskime savęs ir nebandykime visko suvaldyti. Verčiau priimkime šį laikotarpį kaip galimybę tyrinėti, augti ir eksperimentuoti.

TAIP! Veneros retrogradiniu laikotarpiu patartina: 

-          Skirti laiko ir erdvės sau, suvokti savo poreikius, norus, savijautą. Tyrinėti, kad yra „meilė sau“? Puoselėti meilės jausmą savyje sau priimtiniausiais būdais.

-          Skirti laiko santykių (įvairiausių, įskaitant intymių) klausimų analizei, įvertinimui, peržiūrai, pagerinimui, knygai ar kursui apie santykius.

-          Palanku peržiūrėti savo biudžetą, pajamų ir išlaidų balansą, turimas sutartis, taip pat gerai vėl derėtis dėl jau turimų įsipareigojimų ar investicinių sprendimų, planuoti perfinansavimą, skolų grąžinimą ar pan. Peržiūrinėti, planuoti, bet geriau nedaryti galutinių sprendimų ar veiksmų. Pasimokyti finansinio raštingumo.

-          Peržiūrėti savo veiklos ir darbų sritis. Kaip jaučiuosi darbe? Kiek vertės sau ir kitiems sukuriu? Ar teisingas mano energijos, skiriamo laiko ir atlygio balansas?  Kokioje veikloje jaučiuosi energingas ir įkvėptas? Ką darau su malonumu?

-          Idealus metas tyrinėti savivertės klausimus, vertės suvokimą ir gyvenimo vertybių išgryninimą.

-          Palanku užsiimti savęs pažinimo praktikomis, emocinio intelekto lavinimu, užsirašyti į terapiją, susiplanuoti solo kelionę, retrytą, rekolekcijas, ar pan.

-          Pasilepinti, save pamaloninti.

-          Peržiūrėti savo spintas, garderobą, interjerą.

-          Apsilankyti kino teatre, koncerte, šokio spektaklyje, meno galerijoje, kultūros renginyje. Užsiimti kūryba.

 

Darnaus žiedo brandinimo laikotarpio, kad atsinaujinę su pavasario šiluma išsiskleistume su dar didesniu vidinio grožio žavesiu

Mėnulio Astrologė - Ieva Visockienė

Grįžti į tinklaraštį