Juodasis Mėnulis (Lilit) pereina į Svarstyklių ženklą

Juodasis Mėnulis (Lilit) pereina į Svarstyklių ženklą

2024 m. birželio 29 d. 12 val. 19 min. Juodasis Mėnulis (dar vadinamas Lilit) iš Mergelės Zodiako ženklo pereina į Svarstyklių ženklą, kuriuo keliaus apytiksliai 9 mėnesius iki 2025 m. kovo 26 d.

Juodojo Mėnulio danguje nepamatysime, tai ne planeta, ne žvaigždė ar palydovas. Tai matematiškai apskaičiuojamas „virtualus taškas“ susijęs su elipsinės formos Mėnulio orbita, kai ji yra labiausiai nutolusi nuo Žemės planetos (artimiausias atskaitos taškas Žemės atžvilgiu yra perigėjus, o tolimiausias – apogėjus). Astronomijoje Lilit vardu pavadintas ir asteroidas, kuris buvo atrastas 1927 m. tarp Marso ir Jupiterio. Lilit vardas (Lilita, Lilitu, Lili, Lilu) taip pat minimas dar Mesopotamijos, Šumero, Asirijos ir Babilonijos mitologijoje. Amžiams uždengus atminties šydą net ir istorijos tyrinėtojai šiandien turi ne vieną versiją apie šią mitologinę deivę – būtybę. Ryškiausiais šiuos laikus pasiekęs mitas siejamas su hebrajų tradicija, kurioje pasakojama, kad Lilit buvo pirmojo žmogaus Adomo moteris. (Taip, teisingai, pasak šio mito versijos Ieva yra antroji jo moteris). Lilita laikė save lygiaverčiu Dievo kūriniu, kaip ir jos vyras, todėl atsisakė jam paklusti, dėl ko buvo išvaryta iš rojaus. Yra versijų pasakojančių, kad Lilit atsisakė mylėtis su Adomu, arba kad Lilit pati išėjo iš rojaus. Bendras šio mito naratyvas yra demoniškų savybių priskyrimas Lilit.

Įvairiose Astrologijos tradicijose Juodasis Mėnulis (Lilit) taip pat turi skirtingas simbolines reikšmes. Kai kurios iš jų fatališkos, siejamos su didžiausiomis ydomis ir pagundomis. Kitos siejamos su karmiškai apsunkusiais praeitų gyvenimų negatyviais įdirbiais. Lilit taip pat laikoma ir asmenybės šešėline puse, nesąmoninga instinktyvia „juodąja zona“, kuri reikalauja didžiausio sąmoningumo ir pastangų, norit veikti jos gundymus. Dažnai Lilit siejamas su sąmonę uždengiančiu šydu, per kurį nematome objektyvaus pasaulio. Arba su gaivališkai besireiškiančia moteriškąja energija, kuri dažnai slopinama arba laikoma gėdinga. Taip pat laikoma, kad už šio didžiausio šešėlio slepiasi didžiausias talentas, kurį siela vysto daugelį įsikūnijimų tai toldama nuo jo, tai vėl priartėdama. 

Bet kokiu atveju, Lilit taško besikeičianti pozicija iš vieno Zodiako ženklo į kitą subtiliai veikia mus visus. Šiuos devynis mėnesius stipriau Lilit kelionės poveikį pajaus tie žmonės, kurių gimimo horoskope Svarstyklių ženkle yra Saulė, Lilit arba šis ženklas yra kitaip išryškintas.

Šiuo laikotarpiu galimai susidursime su šešėliais ar išbandymais santykių, partnerystės, bendradarbiavimo srityse. Gali išryškėti ir teisingumo „kreivi“ aspektai, kai puolama aklai ginti arba „užsimerkti“ prieš neteisybes. Gali atsidengti pusiausvyros, diplomatijos ar pakantumo trūkumai. Visuomeninės normos, susitarimai, įvairios sutartys ar net įstatymai gali sulaukti „brandos egzaminų patikrinimo“. Taip pat ir tokios sritys kaip kultūra, etikos normos, net kūryba ar grožio sferos gali patirti įvairias manipuliacijas, iškreipimus, formalizmo apraiškas. Šiuo laikotarpiu labiau nei bet kada susiduriama su savo pasąmoninėmis baimėmis, negebėjimu apsispręsti ar delsimu priimti reikiamus sprendimus, abejonėmis bei atsakomybės permetimu kitiems ar aplinkai. Neigiama prasme galimas ir neryžtingumas, pataikavimas, konformizmas, veidmainystės, dviveidiškumas ar net apgaulės.

Lilit devynių mėnesių kelionėje per Svarstyklių ženklą įveiksime savo šešėlius skirdami daugiau sąmoningo dėmesio taikos paieškoms, santykių išgryninimui, balanso ir takto pajautai, sąžiningumo ir pagarbos puoselėjimui (pirmiausia, santykyje su savimi). Šio ciklo raktas – vidurio kelio laikymasis,  mokymasis  suderinti prieštaravimus, subalansuoti ir apjungti skirtingus polius, mokymasis pasakyti ir „ne“, ir „taip“, kad išlaikytume savasties centrą balansuojant ant gyvenimo svarstyklių. Svarbu saikas, aiškumas ir adaptacija ieškant nestandartinių spendimų, teisingumo, aiškumo, bet ne prisitaikėliškumo. Dabar ypatingai svarbu natūralumas ir žmogiškumas, turinio tikrumas, ne tik išorinė forma ar poza. Atraskime gamtą, ieškokime gryno oro, kurkime tikrą ryšį, būkime žmogiškai, natūraliai nuoširdūs. Išdrįskime pažvelgti į savo šešėlius sąmonės šviesoje.

Lilit kelionė (tranzitas) per Zodiako ženklus yra neišvengiama Saulės sistemos misterija. Tačiau ciklų dėsningumas jokiais būdais nereiškia fatališkumo. Žmogaus gyvenimas (mikrokosmosas) yra neatsiejamas nuo makrokosmoso, bet žmogus visatos sistemoje nėra vien tik „stumdoma šachmatų figūra“. Jei Dievas sukūrė žmogų pagal savo paveikslą panašų į save, Dievo kūrinys laisvas kurti taip pat. Kokią realybę ir kokį santykį su savo kuriama realybe renkiesi Tu?

Šviesos linkėdama,
Astrologė Ieva

Grįžti į tinklaraštį